En iyi huylu kedisi idi dünyanın....

27 Temmuz 2010 Salı

Ödülüm....
Dün beni çok duygulandıran bir mail aldım.Sevdiğim bir arkadaşımın kardeşinden geldi.
Ona bir kaç ay önce küçük bir hediye paketi göndermiştim ablasıyla.Bir operasyon geçirdiğini duymuştum.Sonra iyileşti,işine başladı dedi ablası.
Pazartesi günü bana bir mail göndermiş kendisi.
Onun izni ile mail'ini buraya kopyalıyorum.


Sevgili Mine,
Nisan ortalarında dizimdeki ben’e melanom teşhisi konulmasi, biyopsi, arkasından ameliyat, derken “gözün aydın erken teşhis sayesinda ucuz atlattın” müjdeleri bizi önce çok sarsmış, sonra da hem sevinçli, hem de kafamızda bir sürü soru işareti ile kalakalmıştık. Doktorlar cilt kanserlerinin son yıllarda çok fazla arttığını ama kesin nedeninin bilinmediğini söylüyorlar, olası üç sebep olarak da son yıllarda artan kimyasal ürün kullanımı, güneşin zararlı ışınlarının artması ve vücudun bağışıklık sisteminin zayıflamasını gösteriyorlardı.
Ameliyat sonrası bacağımdaki atel ile yatarken ablam senin hediye olarak gonderdiğin zarif sabun ve şampuan paketini getirdi. O zamana kadar benim doğal ürünler konusunda pek de olumlu düşüncelerim yoktu. Daha önce piyasada “doğal” diye satilan birkaç ürünü deneyip bir sonuç alamayınca tüm bunların pazarlama stratejisi olduğuna karar vermiş ve marketlerde satılan kozmetik ürünlerini kullanmaya devam etmiştim. Yarı hastalık korkusu, yarı ablamın inançlı ısrarları sonucu gönderdigin sabunu ve şampuanı kullanmaya başladım. İnsanın cildinin şampuana alışması diye bir şey varmış herhalde ki, ilk kullandığımda cildimde hissettiğim şey eskiden market şampuanlarını ve sabunlarını kullanırken hissettiğimden çok farklıydı. Şimdi o hissi şöyle tanımlayabilirim : Market şampuanları ile yıkandıktan sonra kendimi deterjanla yıkanmış bir bardak gibi gıcır gıcır hissediyordum. Cildim tüm yağlardan arınıyordu. Oh ne güzel temizlendim diyordum. Yalnız, normal olduğunu zannettiğim bir şey daha vardı ki o da cildimin aşırı kuruması, özellikle dirseklerime ve topuklarıma sürekli krem sürmeme rağmen bu kuruluğun düzelmemesi problemiydi.
Senin yaptığın şampuanı daha ilk kullandığımda farklılığı hisstetim. Cildim önceki gibi gıcır gıcır değildi. Eskiden kullandığım şampuanlara o kadar alışmıştım ki bunun iyi mi kötü mü olduğuna tam karar veremedim. Sonra hatırladım. Bu his eskiden annem bizi beyaz sabunla yıkarken hissettiğimle aynıydı. Bir süre sonra artık vücuduma krem sürmeye gerek kalmadığını farkettim. Daha daha sonraları ise topuklarımın çatlak, nasırlaşmış kenarlarının yumuşadığını gördüm. Biraz reklamvari bir cümle olacak ama üç ay içinde gerçekten “Vücudum nem ve yağ dengesine kavuştu”.
Sana ve ablama teşekkür borçluyum. İyi ki beni bu ürünlerine alıştırdınız. Piyasadaki her “doğal” ürün doğal olmayabilir ama doğal olanı bulunca da vazgeçmemek gerek. Artık başka bir sabun veya şampuan kullanırsam tekrar hastalanacağım gibi geliyor.
Umarım bu mektubumu okuyanlar da vücutlarını kimyasallardan korumakta geç kalmazlar.
Teşekkürler Mine, iyi ki böyle bir işe girişmişsin

N. S.

İşte bu da benim ödülüm oldu.
Beni çok sevindirdi,sizinle de paylaştım..
Ben biraz sonra Tuzla'ya gidiyorum..
Sağlıcakla kalın..

8 yorum:

 1. Ne güzel bir ödül olmuş bu!
  Sabunlarınız için ben de aynını söylüyordum, şampuanlarınızdan da kullanmalıyım derhal. :)

  YanıtlaSil
 2. Merhaba Ekmekçikız,
  Minik numuneleri var.Bir paket hazırlarım elbet..:)

  YanıtlaSil
 3. Merhaba Mine Hanım:) Ben de merak ettim ürünlerinizi. Nasıl ulaşabiliriz??

  YanıtlaSil
 4. Merhaba Kirpikteki Gözyaşı,
  mineflora@yahoo.com adresime :Isim,soyadi,adres ve telefon birakirsaniz bir numune paketi yollarim.Kullandiktan sonra memnun kalir da satin almak isterseniz o zaman
  www.mineflora.com
  dan siparis verebilirsiniz.
  Sağlıklı,güzel günler hepimizin olsun diyorum.

  YanıtlaSil
 5. gerçekten çok hoş bir mektup, mesaj
  insanın doğru bildiklerini yapıp takdir edilmesi kadar güzel ne var şu dünyada ...
  sanırım ben de numune isteyeceğim ufak bir paket çünkü annemin kemodan sonra vücudu çok kuruyor ve başedemiyoruz durmadan kıremleniyor çünkü kurulukta hastalık tetikleyici
  mesaj atıyorum yukarıda verdiğiniz adrese
  şimdiden teşekkürler sevgiler...

  YanıtlaSil
 6. Mine hanım,
  Mahcup oldum geniş gönlünüz karşısında, sağolunuz. :)
  Bu arada haber vereyim, saksıya diktiği mercanköşk tuttu, yaşasın!

  YanıtlaSil
 7. sayfanızda dolaşınca içim açıldı. Bitkinin her türünü ben de çok severim. siz de hepsinden sevgiyle sözediyorsunuz. ben de balkonumda birşeyler yetiştiriyorum. size danışabilmeyi çok isterim.sevgiler.

  YanıtlaSil
 8. dogal urunleri her zaman cok sevmisimdir ancak ilk defa bu kadar heveslendim kullanabilmek icin ben yurt disinda yasiyorum ulabilmem nekadar mumkun olur bilemiyorum ama yinede sormak istedim ?

  YanıtlaSil