En iyi huylu kedisi idi dünyanın....

21 Nisan 2010 Çarşamba

Bugün Çarşamba....
Merhaba,

Sabah 7.45 de geldim bugün,yol açıkmış demek.

Hava kuru idi ben yola çıkarken fakat buraya gelirken yolda yağmur çiselemeye başladı.Bizim için iyi bir şey tabii.Yani bahçelerimiz için.Fakat bir de kötü yanı var :Yabani otlar coştukça coşuyorlar.Biraz önce sabah rutinim olan fidanlık dolaşmasından odama döndüm.Otların durumu moralimi bozmadı diyemeyeceğim.Bazı yerlerde adam boyu olmuşlar,fidanlarımız gözükmüyor.Neyse bu Cuma misinalı bir alet var onunla bir çok yeri biçeceğiz.Bu aleti her yerde kullanamıyoruz tabii.Altında fidelerimiz olduğunu bildiğimiz yerlere bununla saldırırsak bindiğimiz dalı da kesmiş ve yere yuvarlanmış oluruz...:)

Bazı resimler çektim...

Yalnız bu blogda bir tarih sorunu var ama ben onu düzeltmeyi bilmiyorum maalesef.Bugün mesela Çarşamba 21 Nisan ya..Şimdi eminim ben bu yazıyı yayınlayınca orada Salı yazacak !!!
Önce dağ çileğimiz...
Fesleğenciklerimiz pek de küçükmüşler..
Küstümler..onlar minik ötesiler...
Siyah karadeniz üzümümüz.Hani Pepeçura tatlısı yapılan..Tijeeeeeeeeeen....
Kayısı'nın biri ağacın gövdesine tutunmaya çalışıyor yaw..ar mı böyle bir şey...
Hepimizin günü çok güzel geçsin derim...

6 yorum:

 1. Şimdi anladım koskoca Zincirlikuyu mezarlığını nasıl bu hale getirdiklerini. Geçen sene bu zamanlar Babamcığım Nuri'nin mezarına bakım yaptırdım. Toprak atıldı, eklendi, yenilendi. Yer örtücü ve güller ekildi. Güzelce gelişmişlerdi ki, bu sene mezarlıkta her yeri yabani otlar ve güzeller güzeli milyonlarca papatya sardı. Kimse kıyamadı onları söküp atmaya, mezarlık hiç olmadığı kadar güzel bir görünüme kavuştu. Herkesin diktiği bitkiler altta kaldı, onlar keyifli keyifli sallandılar mezartaşları arasında. Geçen hafta ne görsem beğenirsiniz? Her yer yolunmuş, herkesin ektiği her bitki de beraber tabii. Kel tepe gibi bırakmışlar ortalığı. Meğer ihaleye çıkmışmış bu yıl ot yolmak, bir AKPli kazanmışmış, ve de anladığım şu işte, senin misinalı aleti, hiç bir ekilmiş bitkinin gözünün yaşına bakmadan kullanmış adamlar. Temizlik anlayışları toplu katliam. Ne hakları var yahu, neeeee?

  Bu sinirle o bir tanecik kayısıcığın güzelliğini unutuyordum az daha.

  YanıtlaSil
 2. Mine'ciğim,
  Ah pepeçura deme bana! Çok severim. Ama o üzümün kendisi pepeçuradan daha da güzel. Nasıl mis gibi kokar değil mi?

  YanıtlaSil
 3. ne iyi etmişsiniz. ben daha yeni gördüm sizi:)
  ne de mutlu oldum.
  en yakın zamanda bahçenizi de ziyaret etmek istiyorum.
  sevgiler.
  nalan

  YanıtlaSil
 4. Sevgili Oyacan,Tijen'cim ve Nalan Hanım,
  Hepiniz hoşgeldiniz...
  Evet Oya'cım kesin misinalı aletle biçilmiştir mezarlık da...Büyük kolaylık tabii :(
  Tijen'cim o üzüm genzimde çok hoş bir koku bırakıyor yerken..Olsun da paylaşırız alimallah..
  Nalan hanım inşallah görüşelim.Şimdi baktım.Pembe Domates Grubundaymışsınız zaten.İhtiyaç varsa size fidesinden hediye edebilirim..
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 5. Hoş geldiniz. Tijen'den geldim size. Ben de kendi çapımda sabunlarımı kendim yapıyorum (www.sabun-kutusu.blogspot.com), elbette sizin yanınızda pek lafı olmaz. Çok iyi etmişsiniz gelmekle.

  Sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 6. Betül Hn. merhaba,
  Çok sevindim sanal da olsa tanışmamıza...Hemen koşuyorum şimdi blogunuza..

  YanıtlaSil